Reprezentujemy niemiecką firmę HSF Industrietechnik GmBH na terenie Polski.

Oferujemy specjalistyczne urządzenia TIG-MAX XT 4000, XT 6000 i XT 9000 do elektrochemicznego wytrawiania spoin spawalniczych.

Urządzenia te oprócz elektrochemicznego trawienia umożliwiają również pasywację spoin, dzięki czemu są one chronione przed działaniem innych czynników chemicznych i niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także posiada funkcję sygnowania / znakowania, co daje możliwość umieszczania numerów seryjnych produktu, bądź logo producenta na wyrobie.

Najważniejsze zalety naszych urządzeń to:

 • Brak białych zacieków po procesie
 • Zwarta i kompaktowa budowa oraz niewielka waga: 6 kg
 • Duża moc urządzeń: 1440 W / 2880 W / 4000 W
 • Nowa technika czyszczenia w oparciu o pędzel z włóknem węglowym a nie w oparciu o wacik: bezproblemowy dostęp do każdego czyszczonego zakątka
 • Wykorzystanie techniki inwertorowej, dzięki której pędzle wystarczają na ok. 1000 m powierzchni pracy
 • Czyszczenie i polerowanie przy użyciu standardowego płynu
 • Zintegrowane chłodzenie w urządzeniach umożliwia pracę 24 godziny na dobę
 • Bezstopniowa regulacja
 • Funkcja elektropoleru
 • Funkcja znakowania / sygnowania

Urządzenia, które oferujemy posiadają następującą moc:

 • TIG MAX XT-4000: Moc 1440 Wat; Prąd wyjściowy 40 A
 • TIG MAX XT-6000: Moc 2880 Wat; Prąd wyjściowy 80 A
 • TIG MAX XT-9000: Moc 4000 Wat; Prąd wyjściowy 110 A

Nasze akcesoria pasują również do innych urządzeń

 • TIG-MAX® w wersji 2000, 3000, 5000, 8000
 • TIG Brush® w wersji TBE-250 oraz TBE-700.

Podczas spawania stali nierdzewnej, chrom jest rozkładany na skutek wysokiej temperatury. Tworzą się tlenki zawierające żelazo, które nie mogą trwale chronić powierzchni stali nierdzewnej przed korozją z powodu niezamkniętej warstwy pasywnej. Tworzy się rdza! Ochrona antykorozyjna spawanej powierzchni stali nierdzewnej może być trwale poprawiona poprzez zwiększenie zawartości tlenku chromu w warstwie pasywnej. Czyszczenie i późniejsze pasywowanie spoin spawalniczych ze stali nierdzewnej za pomocą naszych urządzeń do trawienia TIG-MAX XT® jest szczególnie skuteczne i przyjazne dla środowiska.

Barwy nalotowe są spowodowane wysoką temperaturą podczas spawania stali nierdzewnej. Są spowodowane równoczesnym działaniem ciepła i tlenu. Pojawiają się one jako kolorowe powierzchnie w obszarze spoiny ze stali nierdzewnej.

Możesz bezpiecznie i przyjaźnie dla środowiska usunąć te przebarwienia wokół spoiny ze stali nierdzewnej. Po prostu użyj naszych urządzeń do trawienia TIG-MAX XT®.

Podczas czyszczenia spoin spawalniczych poprzez szlifowanie powierzchni i nakładanie agresywnej pasty trawiącej, powierzchnia stali nierdzewnej jest trwale niszczona. Zastosowana pasta trawiąca, która jest spłukiwana po czasie pracy jest niezwykle toksyczna i szkodliwa dla środowiska!

Tlenki żelaza wytwarzane podczas spawania stali nierdzewnej nie powodują powstania zamkniętej warstwy pasywnej. Tylko zamknięta warstwa pasywna chroni powierzchnię stali nierdzewnej przed korozją. Podczas czyszczenia spoiny za pomocą naszych urządzeń do czyszczenia stali nierdzewnej TIG-MAX XT®, reakcja chemiczna stopu chromu z otaczającym tlenem tworzy warstwę pasywną, która zapewnia stałą ochronę antykorozyjną obrabianych powierzchni ze stali nierdzewnej.

Niebieskie i ciemnobrązowe przebarwienia obserwowane podczas spawania to tlenki żelaza. Są one tworzone podczas procesu spawania. Podczas procesu czyszczenia spoin spawalniczych za pomocą naszych wysokowydajnych urządzeń do wytrawiania TIG-MAX XT®, warstwa tlenku żelaza jest rozbijana, a jony żelaza odpowiedzialne za korozję są wiązane.

Czyszczenie spoin jest ważne zarówno ze względów optycznych, jak i korozyjnych. Ze względu na wysokie ciepło generowane podczas spawania powierzchni stali nierdzewnej, chrom ulega rozkładowi. W wyniku tego powstają tlenki żelaza. Nie mogą one chronić powierzchni nieoczyszczonej spoiny przed korozją. Niezamknięta warstwa pasywna powoduje szybkie rdzewienie powierzchni.

Można spawać stal nierdzewną wszystkimi znanymi metodami, takimi jak WIG, MIG i MAG, jak również spawanie elektrodą.

Stal nierdzewna (zgodnie z EN 10020) jest stalą stopową lub niestopową o szczególnie wysokim stopniu czystości. Elementy stalowe, takie jak krzem i aluminium, są oddzielane ze stopu w ściśle określonym procesie produkcyjnym. Właściwości i składniki stali nierdzewnej są precyzyjnie określone. Rozróżnia się stale nierdzewne w zależności od ilości materiału i przeznaczenia.

Podobnie jak w przypadku wielu innych maszyn elektrycznych można uzyskać bardzo mały wstrząs, jeśli nie jest się ostrożnym – nie jest to jednak niebezpieczne.