Zgrzewanie średnioczęstotliwosciowe

Średnioczęstotliwościowe zgrzewanie rezystancyjne 1kHz jest dominującym procesem łączenia w sektorze motoryzacyjnym.

Dzięki kompaktowym rozmiarom i dużej gęstości mocy, transformatory te mogą być wykorzystane do skonstruowania kleszczy zgrzewalniczych o zmniejszonej masie.

Systemy średnioczęstotliwościowego zgrzewania w połączeniu z najnowocześniejszymi sterownikami spełniają najwyższe wymagania pod kątem optymalizacji jakości spoin.

Generowany prąd zgrzewania jest pulsującym prądem stałym. Dodatkowo wymagany prostownik wysokoprądowy jest optymalnie zintegrowany z zespołem transformatora.

Firma EXPERT dostarcza w tej dziedzinie szeroką gamę standardowych i specjalnych produktów.

Wraz z przełomem w dziedzinie rezystancyjnego zgrzewani średnioczęstotliwościowego 1kHz w przemyśle motoryzacyjnym, również dostawcy przemysłu motoryzacyjnego i innych obszarów przemysłowych zaczęli dostosowywać się do tej technologii i korzystać z jej zalet.

Oprócz rozwoju transformatorów przyczynił się do tego również rozwój technologii inwertorowej.

W ten sposób można stosować coraz to większe prądy zgrzewania, a także inne technologie zgrzewania mogą korzystać z zalet technologii średnioczęstotliwościowej.

Obecnie technologię MFDC (1kHz) można znaleźć w wielu aplikacjach wysokoprądowych.

Rozwiązania EXPERT są dostępne w następujących obszarach zastosowań:

  • Zgrzewanie punktowe
  • Zgrzewanie garbowe
  • Zgrzewanie liniowe
  • Zgrzewanie doczołowe
  • Zgrzewanie iskrowe
  • Zgrzewanie siatek
  • Mikrozgrzewanie
  • Aplikacje grzewcze

Zgrzewanie wysokoczęstotliwościowe i mikrozgrzewanie

Wyższa częstotliwość taktowania i związane z tym wyższe prędkości ruchu robotów wymagają lżejszych kleszczy zgrzewalniczych.

Aby to osiągnąć, transformatory w kleszczach muszą być lżejsze. W tym celu firma EXPERT opracowała serię transformatorów o wyższej częstotliwości niż zwykłe systemy 1 kHz.

Zwiększenie częstotliwości do 10 kHz pozwala na zmniejszenie masy o prawie 30% przy porównywalnych parametrach elektrycznych.