Pędzle do elektrochemicznego czyszczenia spoin

Pędzle czyszczące TIG-MAX® XT

Pędzle czyszczące TIG-MAX® XT dzięki swojej elastyczności docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Pędzel czyszczący wykonana jest z włókien węglowych, dzięki czemu prąd jest jeszcze lepiej doprowadzany do końcówek pędzla. Włókna węglowe są niełamliwe, mają dobrą przewodność i długą żywotność. Średnio pędzelki oferowane przez nas wystarczą na 1000m spoiny dzięki czemu firmy oszczędzają czas i pieniądze związane z rzadszą wymianą pędzli.

Wskazówka: Pędzel jest wkręcany do trzpienia TIG-MAX® XT. W celu zapewnienie optymalnego czyszczenia, należy regulować wysunięcie pędzla za pomocą teflonowej tulejki izolacyjnej.

Pędzle płaskie TIG-MAX XT

Pędzle płaskie TIG-MAX® XT

Płaskie pędzle TIG-MAX® XT nadają się w szczególności do spoin pachwinowych.

Są one dostępne w rozmiarze S oraz M.

Szczotki wewnętrzne TIG-MAX® XT

Szczotki wewnętrzne TIG-MAX® XT są idealne do czyszczenia gwintów wewnętrznych i ścian wewnętrznych rur ze stali nierdzewnej.

Szczotki wewnętrzne dostępne są w pięciu różnych wersjach:

  • 15 mm
  • 18 mm
  • 25 mm
  • 42 mm
  • 50 mm

Wskazówka: Należy przymocować szczotkę wewnętrzną do trzpienia zamiast pędzla czyszczącego.

Adaptery pędzli TIG-MAX® XT

Adapter TIG-MAX® XT umożliwia czyszczenie za pomocą dwóch / czterech pędzli czyszczących. Również grube spoiny po spawaniu MAG i TIG są profesjonalnie czyszczone za pomocą urządzeń do czyszczenia TIG-MAX® XT.

Wskazówka: Podczas czyszczenia z wykorzystaniem adaptera na 2/4 pędzle, używana jest podwójna/poczwórna tulejka izolacyjna. Zapobiega to zwarciom i wzmacnia włókna pędzli, dzięki czemu urządzenie TIG-MAX® XT dokładnie doczyszcza powierzchnie stali nierdzewnej.