W naszej ofercie znajduje się pełna gama akcesoriów do naszych urządzeń TIG MAX XT do elektrochemicznego wytrawiania stali nierdzewnej. Są to m.in. pędzelki z włókna węglowego, tulejki przesuwne, przewody robocze, adaptery do innych urządzeń i inne.

Pędzle i adaptery do elektrochemicznego trawienia stali nierdzewnej

Pędzle

Uchwyty, trzpienie, tulejki urządzenia do elektrochemicznego trawienia stali nierdzewnej

Uchwyty, trzpienie i tulejki

Przewody urządzenia do elektrochemicznego trawienia stali nierdzewnej

Przewody

Znakowanie stali nierdzewnej

Znakowanie

Trawienia i pasywacja powierzchni stali kwasoodpornej i nierdzewnej

Zestaw do czyszczenia powierzchni

Inne akcesoria dla urządzenia do elektrochemicznego trawienia stali nierdzewnej

Inne akcesoria

Pędzelki węglowe są używane do profesjonalnego czyszczenia spawów ze stali nierdzewnej ze względu na ich doskonałe właściwości fizyczne. Ponieważ włókna węglowe mają wyjątkowo wysoką wytrzymałość, są szczególnie odpowiednie do obróbki i czyszczenia powierzchni i spoin ze stali nierdzewnej. Bardzo dobra elastyczność pędzelka z włókna węglowego umożliwia również dostęp do trudno dostępnych miejsc, takich jak zagłębienia i narożniki wewnętrzne.

Podczas znakowania (zwanego również trawieniem), struktura na powierzchni stali nierdzewnej jest usuwana przez specjalne elektrolity i przyłożone napięcie stałe. Umożliwia to na przykład matowe i głębokie znakowanie powierzchni.

Nie trzeba mocno naciskać. Należy użyć uchwytu z elektrodą i filcem, aby prąd mógł przepływać przez płyn na całej powierzchni elektrody znakującej.

Jest to proces manualny i efekt jest widoczny. Ważne jest, aby zrozumieć, że maszyna nie usuwa łatwo żużlu lub tlenków, ale pasywacja będzie nadal kompletna. Nawet pasta do wytrawiania nie usuwa łatwo tlenków. Możliwe jest również czyszczenie spoin po MIG i elektrodzie za pomocą materiałów ściernych lub Scotch Brite, najpierw w celu usunięcia tlenków, a następnie zakończenie czyszczenia za pomocą maszyny do czyszczenia spoin, aby uzyskać silną pasywację powierzchni.

Kiedy zaczynają powstawać nadmierne łuki na końcówce pędzla, nadszedł czas, aby ponownie zanurzyć pędzelek w wodzie. Jeśli w pędzelku nie ma wystarczającej ilości płynu, wydajność czyszczenia spawów zostanie zmniejszona, a pędzelek zacznie się palić.

Ponownie zanurz pędzelek w kwasie i przetrzyj nim szybko wzdłuż spoiny. To usunie brudny płyn na tyle, aby sprawdzić czy spoina jest czysta.